ara görsel_emailing

Dijital dünya hızla büyüyor ve profesyonel anlamda ticaret yapan tüm şirketler için dijital dünya içindeki imajlarını doğru yansıtmak en önemli hedefler arasında yer alıyor. Kurumsal e-posta adresine sahip olmayı da bu hedefler arasında görebilmek mümkün. Peki, kurumsal e-posta nedir? Neden e-posta hizmeti almalısınız? Şirketiniz için bir kurumsal e-posta adresine sahip olmanın ne gibi faydaları ve avantajları bulunuyor? İşte, tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası…

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir. Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@firmaismi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@firmaisimi.com, destek hizmetleri için destek@firmaismi.com ya da genel olarak bilgi@firmaismi.com şeklinde oluşturulabilir.

Kurumsal E-Posta Sahibi Olmanın Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal e-posta hesabına sahip olmak, şirketinize pek çok farklı avantaj ve fayda sağlar. Tüm bu faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  • Kurumsal bir yapıya sahipseniz, şirket web projenizin uzantısına sahip bir e-posta ile mail göndermek, firmaların ve müşterilerin size olan güvenini arttırır.
  • İşletmenizi şirketinizin web sayfasına göz atmasına destek olur, mail uzantınız üzerinden sahip olduğunuz web projesinin de tanınmasını sağlarsınız.
  • Kurum içi yazışmalarda kontrolü ve güvenliği üst düzeye çıkarır. Tüm kurum içi yazışmaları tek bir noktada toplayabilir, dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

 

X