Kurumsal E-posta Nedir?

Kurumsal E-posta Nedir?

Dijital dünya hızla büyüyor ve profesyonel anlamda ticaret yapan tüm şirketler için dijital dünya içindeki imajlarını doğru yansıtmak en önemli hedefler arasında yer alıyor. Kurumsal e-posta adresine sahip olmayı da bu hedefler arasında görebilmek mümkün. Peki, kurumsal e-posta nedir? Neden e-posta hizmeti almalısınız? Şirketiniz için bir kurumsal e-posta adresine sahip olmanın ne gibi faydaları ve avantajları bulunuyor? İşte, tüm bu soruların cevapları ve daha fazlası…

Kurumsal E-Posta Nedir?

Kurumsal e-posta (mail) sahip olduğunuz şirkete ait web projesinin alan adı uzantısını içeren mail adreslerine verilen isimdir. Temel olarak ise kurumsal e-posta adresleri; şirket içinde çalışanların isim.soyisim@firmaismi.com biçimde düzenlenir. Aynı zamanda operasyonel işler için de örneğin; muhasebe departmanı için muhasebe@firmaisimi.com, destek hizmetleri için destek@firmaismi.com ya da genel olarak bilgi@firmaismi.com şeklinde oluşturulabilir.

Kurumsal E-Posta Sahibi Olmanın Avantajları ve Faydaları Nelerdir?

Kurumsal e-posta hesabına sahip olmak, şirketinize pek çok farklı avantaj ve fayda sağlar. Tüm bu faydaları maddeler halinde sıralamak gerekirse;

  • Kurumsal bir yapıya sahipseniz, şirket web projenizin uzantısına sahip bir e-posta ile mail göndermek, firmaların ve müşterilerin size olan güvenini arttırır.
  • İşletmenizi şirketinizin web sayfasına göz atmasına destek olur, mail uzantınız üzerinden sahip olduğunuz web projesinin de tanınmasını sağlarsınız.
  • Kurum içi yazışmalarda kontrolü ve güvenliği üst düzeye çıkarır. Tüm kurum içi yazışmaları tek bir noktada toplayabilir, dilediğiniz zaman göz atabilirsiniz.

 

Back to Top
Kapat Zoom
Context Menu is disabled by theme settings.
X